saif
04 خرداد 1402 - 16:08

تالار موادسازی دارایی‌های دولت راه اندازی می‌شود

زنجان-رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تالار موادسازی دارایی‌های دولت راه اندازی می‌شود و این تالار قرار بود سوم خردادماه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر راه اندازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین قربان زاده ظهر پنجشنبه در جلسه مولدسازی استان، با بیان اینکه تالار موادسازی دارایی‌های دولت راه اندازی می‌شود، گفت: این تالار قرار بود سوم خردادماه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر راه اندازی شود.

وی بیان داشت: این کار امکان تسهیلگری و جذب منابع طرح‌ها و برنامه‌ها را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان خصوصی سازی، بر لزوم هم افزایی دستگاه‌ها با وزارت راه و شهرسازی در پیشبرد مولدسازی اشاره کرد و گفت: طی تفاهم انجام گرفته در ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن ابتدا باید مکان یابی و اراضی مورد نظر مشخص شود و سپس در این خصوص اقدام گردد چون مسکن نوعی مولدسازی است.

قربان زاده تاکید کرد: اتمام ۶۵ هزار پروژه نیمه تمام، ملی و استانی با این وضع کنونی بالغ بر ۵۰ تا ۹۰ سال طول می‌کشد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با قاطعیت در این خصوص گره گشایی کرده است تا مقاومت دستگاه‌های اجرایی در این زمینه شکسته شود، ابراز داشت: برای مولدسازی اراده ملی نیاز است و هم افزایی هم می‌تواند به پیشبرد کارها کمک کند.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی، هماهنگی و هم افزایی را مولفه‌ای مهم و اثرگذار در پیشبرد برنامه‌های مربوط به مولدسازی عنوان کرد و گفت: امسال، سال انقلاب به معنای تحول در حوزه حکمرانی اقتصادی کشور به ویژه در حوزه راه اندازی پروژه‌های عمرانی است.

قربان زاده تصریح کرد: تالار مولدسازی دارایی‌های دولت طی هفته‌های آینده به صورت یکپارچه راه اندازی می‌شود که امکان مشارکت استان‌ها در آن فراهم شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238005